Gohar Arya Company

نرم افزار اُستاد ،معلم خصوصی شما در منزل  لذت شیرینی ریاضیات با نرم افزار اُستاد   اولین نرم افزار حل تشریحی مسایل ریاضی بصورت کاملاً هوشمند در جهان    اُستاد معلم خصوصی شما در منزل هر زمان به میل شما ، هر سوال به دلخواه شما    آموزش از ما ، یادگیری با شما  دانش آموزان و دانشجویان عزیز بزودی با نرم افزار های هوشمند اُستاد، اُستاد خواهید شد    اگر بخواهید میتوانید با نرم افزار هوشمند ریاضی اُستاد، اُستاد بشوید ،قبول ندارید امتحان کنید    اُستاد معلم خصوصی شما در منزل    حل مسائل بصورت کاملاً تشریحی با بیان قوانین مربوطه ، رسم توابع به صورت تحلیلی با تشریح کامل سازگار با ویندوزاکس پی و ویستا 

  Welcome To Site

 

 

          سوالات متداول

 

چرا در هنگام نصب نرم افزار پیغامی مبنی بر Run as Administrator ظاهر می شود و برای رفع آن چه باید نمود ؟

در برخی از ویندوزهای ویستا فایلهای نصب از حالت پیش فرض خود خارج می شوند و برای رفع این مشکل می بایست از سی دی استاد بر روی فایل setup.exe کلیک سمت راست نمایید و گزینه Run as administrator را برگزینید.شما درنرم افزارتان همه جا از کلمه هوشمند استفاده نموده اید - منظور شما از هوشمند چیست و چگونه رفتاری دارد؟

منظور از هوشمند این است که شما بدلخواه خود در مباحث مورد نظر هرگونه سوالی را که به ذهن شما می رسد به نرم افزار داده، نرم افزار بهترین راه حل را بدست آورده و بصورت تشریحی آن را ارائه خواهد داد و این به مثابه هوش مصنوعی است.آيا در اين نرم افزار از يک پايگاه داده براي ذخيره سازي ونگهداري راه حل مسائل استفاده شده است؟

خیر، در اين نرم افزار مسائل از پیش حل شده وجود ندارد. با توجه به اینکه در نرم افزار استاد امکان ورود الگوهاي جديد و قابليت تجزيه و تحليل عبارتهاي ورودي با الگوهاي دلخواه وجود دارد، پیش بینی سوالات کاربر از قبل و در نتیجه گنجاندن راه حل همه مسائل در یک پایگاه داده غیر ممکن است. هسته نرم افزار استاد همانند يک هوش مصنوعي قادر است مسائل ورودي را تجزيه و تحليل نموده و راه حل را بصورت کاملا تشريحي ارائه نمايد. به همین دلیل نرم افزار استاد قادر است به سوالات جديد پاسخ دهد.آيا اين نرم افزار فقط قادر به حل مسائل موجود در کتاب است؟

خير - نرم افزار استاد نه تنها مسائل موجود در کتاب بلکه مسائل خارج از کتاب را نيز قادر است حل نمايد. هسته نرم افزار استاد همانند يک هوش مصنوعي قادر است مسائل ورودي را تجزيه و تحليل نموده راه حل را بصورت کاملا تشريحي ارائه نمايد.آيا نرم افزار استاد يک نرم افزار خارجي است که به فارسي برگردانده شده است؟

خير - نرم افزار استاد اولين و تنها نرم افزار هوشمند حل مسائل رياضي دوره دبيرستان است که در طي 8 سال با تلاش و کوشش متخصصين ايراني طراحي و توليد شده است به نحوي که نسخه اول اين نرم افزار نه تنها قابل مقايسه با نرم افزارهاي قدرتمند خارجي است، بلکه در پاره ای از موارد نيز از آنها برتر مي باشد. براي اطلاعات بيشتر به بخش اخبار، مقاله "برتريهاي استاد" مراجعه نمائيد. لازم به ذکر است که نسخه هاي آزمايشي اين نرم افزار تحت عنوان نمودار 81 در سالهاي 81 و 82 در جشنواره خوارزمي مقام برتر کشوري را کسب نموده است .شما ادعا نموده ايدکه اولين و تنها نرم افزار هوشمند حل مسائل رياضي مقطع دبيرستان را طراحي و ساخته ايد اخيرا در سايتي خواندم که نرم افزار ديگري نيز در داخل کشور وجود دارد که قادر است مسائل رياضي مقطع دبيرستان را بصورت کاملا تشريحي حل نمايد نظر شما چيست؟

تاکنون نرم افزارهاي بسياري در زمينه رياضي در داخل کشور طراحي و ساخته شده است اما ذکر چند نکته ضروري به نظر مي رسد:

1- اکثر اين نرم افزارها بصورت مالتي مديا بوده قابليت ورود عبارتها، سوالات جديد، تفسير سوالات جديد و بدست آوردن راه حل را ندارند.
2- تمامي اين نرم افزارها بصورت عددي با مسائل برخورد مي کنند و قابليت تحليل نمادين (Symbolic Analysis) را ندارند. به عنوان مثال اين نرم افزارها حد توابع را با جاگذاري عددي محاسبه مي نمايند. در مورد مشتق و انتگرال نيز قضيه به همين صورت است.
3- هیچ یک از این نرم افزارها قابلیت ارائه راه حل تشریحی را ندارند. منظور از راه حل تشریحی، راه حل مرحله به مرحله با ذکر قوانین مربوطه و اعمال قوانین روی عبارت ورودی و در نهایت جواب آخر می باشد.
4- به جرات مي توان گفت بزرگترين برتري نرم افزار استاد نسبت به نرم افزارهاي مشابه در تجزيه و تحليل الگوهاي جديد و دلخواه مي باشد. نرم افزارهاي مشابه قابلیت پذيرش الگوهاي ثابتي را دارند و فقط ضرايب عددي اين الگو ها قابل تغيير است. به عنوان مثال معادله ax+b=0 را در نظر بگيريد، حل اينگونه معادلات بر حسب متغير x به ازاي مقادير مختلف a<>0, a,b  بصورت  x=-b/a مي باشد. در اين مثال الگوي معادله ax+b است. در نرم افزارهاي مشابه فقط قابليت تغيير ضرايب عددي الگو (a,b) وجود داشته ولي قابليت تغيير الگو مثلا بصورت ax^3+bx^2+x وجود ندارد در صورتی که نرم افزار استاد این قابلیت را دارد. بنابراين مي توان گفت نرم افزار هوشمند رياضي استاد با ارائه امکان ورود الگوهاي جديد براي اولين بار در ايران و قابليت تجزيه و تحليل عبارتهاي ورودي با الگوهاي دلخواه، در ميان کليه نرم افزارهاي موجود حرف اول را مي زند.نرم افزاری داشتم که با آنتی ویروس Kaspersky مشکل داشت آیا این نرم افزار با آنتی ویروس Kaspersky سازگار است؟

بله نرم افزار استاد با آنتی ویروسهای Kaspersky ، Norton ، NOD32 ، Trend Micro PC-Cillin ، Avast ، McAfee ProtectorPlus و Panda سازگار بوده ولی با آنتی ویروس AVG سازگار نیست. در صورتی که سیستم شما دارای آنتی ویروس AVG می باشد می بایست مراحل زیر را قبل از نصب و نیز قبل از اجرای نرم افزار استاد انجام دهید.پس از نصب برنامه با کلیک برروی آیکن آن(نرم افزار ریاضی استاد) برنامه را اجرا می نمایم اما پنجره اصلی در هنگام بالا آمدن به یکباره ناپدید می شود و برنامه بالا نمی آید. مشکل کجاست؟

همانطوری که در بسته نرم افزاری استاد در قسمت نکات مهم اشاره شده است، نرم افزار استاد یک نرم افزار هوشمند بوده که به محض تشخیص وجود ویروس در رایانه کاربر به لحاظ محافظت از خود و جلوگیری از آسیب رسیدن به برنامه در لایه محافظتی خود پنهان شده و اجرا نمی شود. در این حالت توصیه می شود جهت استفاده از نرم افزار ابتدا به پاکسازی رایانه از ویروس اقدام نمایید. همچنین جهت سازگاری برنامه با ویندوز اکس پی سرویس پک 1 می بایست، سرویس پک 1 نرم افزار استاد را از بخش دانلود، دریافت و اجرا نمایید.می خواستم بدانم نحوه نصب سرویس پک نرم افزار چگونه است ؟

برای این کار باید از بخش دانلود، فایل سرویس پک نرم افزار استاد را دانلود نموده، سپس توسط برنامه winrar از حالت فشرده خارج نمایید و در نهایت بر روی Setup.exe کلیک نمایید تا اجرا شود، بعد از اجرا کافیست مراحل نصب را دنبال نمایید. بعد از نصب سرویس پک باید حتماً سیستم خود را Restart نمایید. در ضمن بعد از نصب سرویس پک زمان بالا آمدن برنامه افزایش پیدا می کند.بعد از اجرای نرم افزار استاد، برنامه بالا می آید ولی فونت های برنامه خیلی بزرگ است علت چیست؟

معمولاً با نصب مجدد برنامه این مشکل برطرف می شود. در صورتی که بعد از نصب مجدد نیز این مشکل وجود داشت کافی است پوشه Fonts موجود در پوشه ویندوز خود را یک بار باز کنید.بعد از نصب نرم افزار برای فعال کردن آن به اینترنت متصل شدم ولی برنامه قادر به تماس با سرور نیست علت چیست؟

برای فعال کردن نرم افزار نیازی به اینترنت نیست و تنها کافی است خط تلفن خود را به مودم رایانه متصل و سپس بر روی کلید تماس با سرور کلیک نمایید.بعد از نصب برنامه و اجرای آن شماره سریال را وارد نمودم و دگمه تماس با سرور را کلیک نمودم و به مدت 10 دقیقه صبر کردم ولی هیچ پیغامی ظاهر نشد. بار دیگر به اینترنت متصل شدم و همین کارها را انجام دادم ولی باز هم نتیجه ای نگرفتم. در پنجره Device Manager روی مورد Modems کلیک کردم و دو عدد مودم دیدم که روی هیچکدام ضربدر قرمز یا زرد مشاهده نمی شد. با توجه به اینکه می توانم به اینترنت وصل شوم و مودم من نیز سالم است چرا فعالسازی نرم افزار استاد به درستی انجام نمی شود؟

با توجه به اینکه شما دو مودم دارید و به اینترنت نیز می توانید متصل شوید به نظر می رسد که مودم دوم، مودم اصلی شما بوده و وسیله ای که به عنوان مودم اول در لیست مودمها دیده می شود یک مودم واقعی نیست. به همین دلیل باید مودم اول خود را غیر فعال نمایید. در واقع بعضی از برنامه ها وسایلی را به عنوان مودم به لیست مودم ها اضافه می کنند که در واقع مودم واقعی نیستند. نرم افزار استاد همواره از مودم اول به عنوان وسیله ارتباطی استفاده می نماید. بنابراین اگر مودم اول یک مودم واقعی نباشد یا به هر دلیلی ارتباط بوسیله آن امکان پذیر نباشد، نرم افزار استاد قادر به انجام عملیات فعال سازی نخواهد بود. بنابراین در صورتی که در پنجره Device Manager در بخش Modems بیش از یک وسیله مشاهده می شود و عملیات فعال سازی نرم افزار استاد با موفقیت انجام نمی شود، باید وسیله هایی که در بخش Modems دیده می شوند و قبل از مودم اصلی شما قرار دارند را غیر فعال نمایید. در مورد مشکل ذکر شده به نظر می رسد که مودم دوم مودم اصلی است و به همین دلیل مودم اول را باید غیر فعال نمایید. بدین منظور باید مراحل زیر را دنبال کنید:
1-روی آیکن My Computer کلیک راست نمایید و در منوی ظاهر شده گزینه Properties را انتخاب نمایید.


2-در پنجره ظاهر شده که عنوان آن Device Manager می باشد روی مورد Modems کلیک نمایید تا وسایل مربوط به بخش Modems نشان داده شوند.3-در شکل بالا که به عنوان مثال ارائه می شود، وسیله ای که عنوان آن Standard 56000 bps Modem است، یک مودم مجازی است و باید غیر فعال شود. برای غیر فعال کردن این وسیله باید روی آن کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Disable را انتخاب نمایید.


4-پس از انتخاب گزینه Disable یک علامت ضربدر قرمز در کنار وسیله غیر فعال شده ظاهر می شود.


5-پس از انجام عملیات فوق ابتدا برنامه را اجرا نموده، پس از وارد کردن شماره سریال و کد محل تماس خود، روی دکمه تماس با سرور کلیک نمایید. توجه داشته باشید که برای فعال کردن نرم افزار استاد نیازی به اینترنت نیست و تنها کافی است که مودم خود را به خط تلفن متصل نمایید. پس از اینکه عملیات فعال سازی با موفقیت انجام شد می توانید در پنجره Device Manager روی وسایل غیر فعال شده کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Enable را انتخاب کنید تا وسایل غیر فعال شده مجدداً فعال شوند.
چندی پیش نرم افزار استاد را خریداری نمودم. پس از نصب نرم افزار و فعالسازی آن، بدون مشکل از آن استفاده می کردم، اما بعد از مدتی که خواستم دوباره از نرم افزار استاد استفاده کنم هنگام اجرا، برنامه با مشکل روبرو شد. البته در این مدت که از آن استفاده نمیکردم چند برنامه را از سیستم حذف کردم. آیا اجرا نشدن نرم افزار استاد می تواند به علت حذف این برنامه ها باشد؟

تنها بخش مشترک بین نرم افزار استاد و نرم افزارهای دیگر، فونتهای نرم افزار می باشد. در صورتی که حذف برنامه ای موجب پاک شدن فونتهای نرم افزار استاد یا یکی از اجزای آن شود، اجرای نرم افزار با مشکل روبرو می شود. به عنوان مثال پاک شدن فونت Cambria که فونت اصلی نرم افزار می باشد موجب بوجود آمدن چنین اشکالی می شود که در شکلهای زیر نشان داده شده است.

برای رفع این مشکل کافی است برنامه نصب(Setup) نرم افزار استاد را مجددا اجرا نموده و گزینه Repair را انتخاب کرده و روی دکمه Finish کلیک نمایید.

پس از پایان نصب نرم افزار استاد، سیستم خود را مجددا راه اندازی نمایید (Restart کنید) .


لینکهای مرتبط


صفحه آغازین

سایت ریاضیات ایران

سایت آموزش و پرورش

سایت ریاضی رهیار

English Version

Academic Presenter

RSS